Samarqand shahar Kengashining navbatdagi 11-sessiyasi bo'lib o'tdi
Samarqand shahar soliq inspeksiyasi boshlig‘i L.Rasulovning “Mahalliy budjet daromadlari bajarilishi holati, qo‘shimcha rezervlarni aniqlash bo‘yicha qilingan ishlari, shuningdek soliqlar va boshqa majburiy to‘lovlar kesimida budjetga hisoblangan va amalda to‘langanligi, ular bo‘yicha soliq qarzdorligi to‘g‘risida”gi hisoboti, Samarqand shahar kambag‘allikni qisqartirish va bandlikka ko‘maklashish bo‘limi boshlig‘i B.Yusupovning “Ishsizlikni kamaytirish va bandlik ta’minlash, mahalla fuqarolar yig‘inida tadbirkorlikni oshirish yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlari to‘g‘risida hisoboti, Samarqand shahar 2-sonli oilaviy poliklinika bosh vrachi Boltayeva Dilbar Olimovnaning “2024-yilda amalga oshirilgan ishlari hamda 2025-yilda mo‘ljallangan ustuvor rejalari to‘g‘risidagi”gi hisoboti, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 10-dekabrdagi “O‘zbekiston Respublikasining ijtimoiy va ishlab chiqarish infratuzilmasini rivojlantirish dasturi hamda boshqa davlat dasturlari ijrosi ustidan nazoratni kuchaytirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-43-sonli qaroriga asosan ijtimoiy va ishlab chiqarish infratuzilmasini rivojlantirish dasturiga kiritiladigan takliflarni ko‘rib chiqish va tasdiqlash to‘g‘risida, Samarqand shahrida “Tashabbusli budjet” jarayonining 2025-yil 1-mavsum yakuni bilan shakllangan tadbirlarga “Fuqarolar tashabbusi jamg‘armasi” mablag‘larini yo‘naltirish to’g’risida.