Халқ депутатлари Қашқадарё вилояти Кенгашининг навбатдаги 9-сессияси бўлиб ўтди!
Халқ депутатлари Қашқадарё вилояти кенгашининг 8-сессияси бўлиб ўтди
Халқ депутатлари Қашқадарё вилояти Кенгашининг еттинчи сессияси бўлиб ўтди!
Xalq deputatlari Qashqadaryo viloyati Kengashi Xorijiy investitsiyalar va turizm masalalari boʻyicha doimiy komissiyasining navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlarning “mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish masalalariga doir seminar bo'lib o'tdi
Халқ депутатлари Қашқадарё вилояти Кенгашининг навбатдаги 6-сессияси бўлиб ўтди!
Халқ депутатлари Қашқадарё вилояти Кенгашининг навбатдаги 5-сессияси бўлиб ўтди!
Xalq deputatlari Qashqadaryo viloyati Kengashining doimiy komissiyalari yig'ilishi bo'lib o'tdi
Xalq deputatlari viloyat Kengashi raisi I.Xushmurodova Oliy Majlis Senati huzuridagi Yoshlar parlamenti a’zolari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
“9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurash kuni”ga bagʻishlangan maktab o‘quvchilari o‘rtasida “Korrupsiyaga qarshi birgalikda kurashamiz” mavzusidagi rasmlar tanlovi bo‘lib o‘tdi!
Namunali Kengash tashkil etilmoqda
Ma’lumki Senat Kengashining tegishli qaroriga asosan joriy yilning 1-yarim yilligi davomida har bir hududda bittadan tuman (shahar) Kengashi faoliyatini namunali tashkil etish, yil yakuniga qadar esa barcha tuman, shahar Kengashlarning faoliyatini namunali tashkil etish belgilangan.
Navoiy viloyati Qiziltepa tumanida namunali Kengashlarga qo‘yilgan talablar asosida ishni samarali yo‘lga qo‘yish bo‘yicha ishlar boshlab yuborildi. Birinchi navbatda tuman Kengashi, Kengash kotibiyati, uning doimiy komissiyalari faoliyati uchun zarur shart sharoitlar yaratib berildi.
Endilikda asosiy e’tibor tuman Kengashi ishini mazmunan sifatli tashkil etish masalalariga qaratilmoqda.
Joriy yilning 11-13-mart kunlari xalq deputatlari tuman Kengashi faoliyatini namunali yo‘lga qo‘yish maqsadida, Hududiy vakillik organlari faoliyatini o‘rganish markazi bo‘limi boshlig‘i Nurillayev Elmurod Ro‘zimurotovich tashrif buyurdi hamda tuman Kengashi faoliyati bilan yaqindan tanishdi.