Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati A.Xolmo'minov tumandagi “Kunchiqish” mahallasi hududida olib borilayotgan keng ko‘lamli ishlar bilan yaqindan tanishdi.
Tuman Obodonlashtirish boshqarmasiga qarashli issiqxonadagi ishlarni ko‘zdan kechirdi, uning samaradorligi va aholiga foydasini o‘rganib chiqdi.
Shu bilan birga, ko‘chat yetishtirish uchun ajratilgan yer maydonida olib borilayotgan loyihalar bilan tanishib, hududdagi yashil makon va ekinlarni rivojlantirish bo‘yicha ishlarning holatini baholadi.
Deputat mahalladagi rivojlanish va ijtimoiy farovonlikni oshirishda zamonaviy loyihalar hamda aholi ishtirokining ahamiyatini alohida ta’kidladi. Bu tashrif mahalla va tuman hududida ekin va ko‘chatlarni rivojlantirish bo‘yicha ishlarni yanada samarali qilishga xizmat qiluvchi muhim qadam bo‘ldi.