Konimex tuman Kengashi deputati P.Mingtayeva Guliston MFY aholisi bilan ochiq muloqot o‘tkazdi.
Uchrashuvda deputatlik faoliyati davomida amalga oshirgan ishlar, aholining dolzarb muammolarini hal qilishdagi sa’y-harakatlari, ijtimoiy-iqtisodiy manfaatlarni ilgari surish yo‘lidagi tashabbuslari haqida batafsil ma’lumot berdi. Muloqot chog‘ida bir qancha muhim masalalar ko‘tarildi, xususan: mahallada tozalikni ta’minlash hamda tomorqa yerlaridan samarali foydalanish, uy-joylar atrofini obod va ozoda saqlash bo'yicha tushunchalar va tavsiyalar berildi, shuningdek, maktablarda fan va ijodiy to‘garaklar sonini ko‘paytirish, sport murabbiylarini jalb etish orqali sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib qilish. Fuqarolarning ko‘plab murojaatlari shu yerning o‘zida tinglanib, bir qatoriga joyida amaliy yechim topildi. Deputat ayrim murojaatlarni shaxsiy nazoratiga oldi va ularni mutasaddi tashkilotlar bilan hamkorlikda hal qilish uchun aniq choralarni belgilab oldi.