Termiz tuman deputatlik guruhi tomonidan monitoring o‘tkazildi.
Xalq deputatlari Termiz tuman Kengashi deputatlari Sh.Norsayev. S.Maxmudov va Z.Achildiyevlar Surxondaryo viloyatida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Aholining ichimlik suv ta’minoti va oqova suv xizmatlari bilan ta’minlanganlik darajasini oshirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ–257-sonli Qarori ijrosini taminlash yuzasidan tumandagi "O'zsuvtaminot" bo'limida "Deputatlik guruhi monitoringi" o‘tkazildi.
Hususan tumandagi Sabzipoya suv inshoati faoliyati o'rganildi. Ushbu inshoat 2023 yilda foyadalanishga topshirilgan, umumiy summasi 77 mld so‘mni tashkil etib,15 dona suv qudug‘i kazish, 2 dona suv saqlash va uzatish inshoati jami 8000 mzlik suv saqlash inshoati, 29.5 km suv tarmog‘lari tortilib tumanning 5 ta mahallasini toza ichimlik suvi bilan ta'minlab kelayotganligi aniqlandi.
Shuningdek, ushbu yo‘nalishida olib borilayotgan ishlar, aniqlangan kamchilliklar haqida masullarga tavsiyalar berildi va kelgusida hamkorlikda qilinadigan ishlar belgilab olindi.