Xalq deputatlari Bekobod shahar Kengashining ettinchi chaqiriq beshinchi sessiyasi b'lib o'tdi
Xalq deputatlari Bekobod shahar kengashininig navbatdagi ettinchi chaqiriq beshinchi sessiyasi bo'lib o'tdi. unda quydagi masalalar ko'rilib tegishli qarorlar qabul qilindi.
1. “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 31-yanvardagi “Oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish dasturlari doirasida aholining biznes tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashni yangi bosqichga olib chiqishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-39-sonli qarori ijrosi to‘g‘risida
2. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Bekobod shahar Xalq qabulxonasi tomonida 2024-yil 12 oyi yakuni bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida
3. O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2024-yil
29-noyabrdagi “Kambag‘allikni qisqartirish bo‘yicha belgilangan ustuvor vazifalarning bajarilishini nazorat qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-6-V-son Qarori ijrosi to‘g‘risida.
4. Bekobod shahrini kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha sektorlar faoliyatini yanada takomillashtirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida.
5. Bekobod shahar adliya bo‘limi tomonidan 2024-yil 4 choragi davomida amalga oshirilgan ishlari to‘g‘risida.