Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashining navbatdagi to'rtinchi sessiyasi chaqirilmoqda
Sessiya kun tartibiga quyidagi masalalar kiritilgan:
1. 2024-yil yakuni bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Virtual va Xalq qabulxonasiga kelib tushgan murojaatlari, tumandagi korxona va tashkilotlarda murojaatlar tahlili hamda Xalq qabulxonasi tomonidan yil davomida amalga oshirgan ishlari haqida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Payariq tumanidagi Xalq qabulxonasi mudiri A.Sharipovning axboroti;
2. Tumandagi davlat organlari va tashkilotlarining norma ijodkorligi faoliyati hamda huquqni qo‘llash amaliyotini, huquqiy targ‘ibot va ma’rifatning holati bo‘yicha 2024-yil IV chorak davomida amalga oshirilgan ishlar haqida tuman Adliya bo‘limi boshlig‘i O.Xolboyevning axboroti;
3. O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2024-yil 29-noyabrdagi “Kambag‘allikni qisqartirish bo‘yicha belgilangan ustuvor vazifalarning bajarilishini nazorat qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-6-V-sonli Qarori ijrosi to‘g‘risida;
4. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 31-yanvardagi “Oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish dasturlari doirasida aholining biznes tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashni yangi bosqichga olib chiqishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-39-sonli qororining tumanda ijrosi to‘g‘risida;