Davlat rahbarining 14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni va "O‘zbekiston Respublikasi Qurolli kuchlari tashkil etilganligining
33-yilligini munosib o‘tkazish to‘g‘risida"gi topshirig‘iga asosan Bekobod shahrida joylashgan O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari-9226-harbiy qismda Xalq deputatlari Bekobod shahar kengashi deputati U. Abdunazarov bilan hamkorlikda shahar studiyasidan Farg'ona viloyatida istiqomat qiluvchi ota-onalar Bekobod shahrida muddatli harbiy xizmatni o‘tayotgan farzandlari bilan Bekobod shahrida istiqomat qiluvchi ota-onalar esa Farg'ona viloyati Quvasoy tumanidagi
9229-sonli harbiy qismda xizmat qilayotgan farzandlari bilan videokonferens aloqa orqali suhbatlashdilar.gida "Askar onalarini sharaflaymiz" mavzusida videokonferensiya o‘tkazildi.