“O‘zbekiston–2030” strategiyasini takomillashtirish" mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
⚖️ “O‘zbekiston–2030” strategiyasini takomillashtirish" mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
🇺🇿Uzun tumani 2-sonli umumta'lim maktabining majlislar zalida bo'lib o'tgan tadbir tuman Kengashi deputatlari hamda tuman Kengashi kotibiyati jamoasi hamkorligida tashkil etildi
🇺🇿Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyevning O'zbekiston xalqi va Oliy Majlisga yo‘llagan Murojaatnomasida belgilangan ustuvor vazifalar, xususan, islohotlar samaradorligini oshirishda fuqarolik jamiyati institutlarining o‘rni va rolini kuchaytirish, “O‘zbekiston–2030” strategiyasini takomillashtirishda mahalliy davlat hokimiyatini tubdan isloh qilish masalalari muhokama qilindi
🇺🇿“Mamlakatning 2030-yilgacha mo‘ljallangan taraqqiyotining yo‘nalishlari doirasida islohotlarni izchil davom ettirish va yangi bosqichga olib chiqishning chora-tadbirlari to‘g‘risida ” O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni loyihasining keng jamoatchilikga yetkazish maqsadida tuman Kengashi deputatlari joylarda targ‘ibot tadbirlari o‘tkazmoqda