Harbiy xizmatdagi askarlar bilan videomuloqot tashkil qilindi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 1-dekabrdagi F-70-sonli O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil
etilganligining 34 yilligi xamda Vatan ximoyachilari kunini nishonlashga tayyorganlik ko‘rish to‘g‘risidagi farmoni ijrosini taminlash maqsadida Xalq deputatlari Buloqboshi tuman Kengashi deputatlari o‘z saylov okrugidagi mahallalaridan Toshkent viloyatiga chaqirilgan askarlarni ota-onalari ishtirokida “Askar onalarni sharaflaymiz”, “Askar maxalla faxri” va “Mening akam vatan ximoyachisi” shiori ostida videokonferensiya o‘tkazildi.
Ushbu tadbir juda yaxshi va albatta, askarlar uchun motivatsiya, qo‘llab-quvvatlash va oilalari bilan bog‘lanish imkoniyatini
yaratadi.
Bu kabi tashabbuslar askarlarga juda katta yordam beradi. Ular o‘zlarini yolg‘iz his qilmasliklari, yaqinlari bilan bog‘lanib, ularni qo‘llab-quvvatlashlari juda muhim.
Shuningdek, bu askarlar uchun o‘z vazifalarini bajarishda ruhiy kuch beradi.Videomuloqot so‘ngida askar onalarga mard va oliyjanob xalqimiz o‘z muqaddas qasamyodiga sodiq bo‘lib, xizmat burchini sharaf bilan ado etayotgan zabardast, bahodir va dovyurak harbiy farzandlari nomidan tabrik so‘zlari aytildi.