Farzand – oila quvonchi, Vatan va jamiyat tayanchi!
Bugungi eng katta global muammolardan biri — farzand tarbiyasi. Farzandni chiroyli tarbiyalash ota - onaga berilgan eng katta
baxtdir!
Jalaquduq tumani 26-umumta'lim maktabida "Farzand tarbiyasida ota-onaning o'rni va ota-onalik mas'uliyati" mavzusida umumiy
ota onalar yig'ilishi bo'lib o'tdi. Yig'ilishga "Abdullabiy", "Qalambek", "Ibrat" MFY larining raislari Jalaquduq tuman kengashi deputati
N. Abdumo'minova va mahalla yettiligi ishtirok etdilar. Yig'ilishda o'quvchilarning maktabning ichki tartib va odob axloq qoidalariga rioya
qilishi, davomati, voyaga yetmagan yoshlar o'rtasida huquqbuzarlik va jinoyatchilikni oldini olish masalalari ko'rib chiqildi. Shuningdek farzand tarbiyasida ota-onalarning roli, ularning mas'uliyati bo'yicha ham fikrlar aytib o'tildi. Yil davomida "Oila, mahalla va maktab" konsepsiyasi asosida ishlar amalga oshirilishi, ota onalar bilan hamkorlikni kuchaytirish, o'quvchilarni doimiy birgalikda nazorat qilish bo'yicha ham kelishib olindi.