KAMBAG‘ALLIKDAN FAROVONLIK SARI DASTURI AMALDA.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 25-noyabrdagi "Kambag‘allikdan farovonlik sari" dasturini amalga oshirishga faol nuroniylarni jalb etish chora-tadbirlari to‘g‘risidagi PQ-405- son qarorini ijrosi bo‘yicha
“Gulbog‘” MFYda tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.Keksalar maslahat guruxi rahbari N.Nazimxonov ishtirokida karor ijrosi bo‘yicha Angren shahar XDP Kengashi raisi F.Abduraximova va Xalq deputatlari Angren shahar Kengashi 11-okrugidan saylangan R.Abrarov mahalla nuroniylari bilan suhbatlashdi. Suhbat davomida
kambag‘al oila dasturiga kiritilgan oilalarni boqimandalik kayfiyatidan chikarib, o‘zlarini daromad topishga ko‘maklashish, xotin-qizlarni kasb-hunarga o‘qitish, tadbirkorlikka yo‘naltirish va doimiy daromad manbaiga ega bo‘lishini xayotiy misollarda tushuntirib o‘tildi.