⚡️Xalq deputatlari tuman Kengashining navbatdagi yettinchi chaqiriq, yettinchi sessiyasi bo'lib o'tdi
Yettinchi chaqriq Xalq deputatlari tuman Kengashining 7-sessiyasida quydagi masalalar ko‘rildi
1) Bulung‘ur tumanini 2025-yilda kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturining muhokamasi to‘g‘risida.
2) Tumanni kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha sektorlar rahbarlarining 2024-yil davomida amalga oshirgan ishlari yuzasidan hisobotlari hamda Bulung‘ur tumanini ishsizlik va korrupsiyadan holi hududga aylantirish hamda “Obod xonadon”, “Obod ko‘cha” va “Obod mahalla” mezonlarini joriy etishda sektorlar
rahbarlari tomonidan “mahallabay” va “xonadonbay” ishlash tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida.
3) Tumanda qonuniylikni mustahkamlash, jinoyatchilikka qarshi kurashish va uning oldini olish, fuqarolarning huquq va erkinliklari, jamiyat va davlat manfaatlarini himoya qilish borasida 2024-yil davomida amalga oshirilgan
ishlar yuzasidan tuman prokurori I.Mustanovning hisoboti.
4) 2024-yil davomida tumanda jamoat xavfsizligini ta’minlash, huquqbuzarliklar profilaktikasi va jinoyatchilikka qarshi kurashish borasida olib borilayotgan ishlar to‘g‘risida tuman ichki ishlar boʻlimi boshligʻining
jamoat xavfsizligi boʻyicha oʻrinbosari I.Salimovning hisoboti.
5) Bulung‘ur tumani hokimining 2024-yil 18-dekabrdagi 393-7-93-Q/24-sonli qarori yuzasidan tuman hokimining birinchi o‘rinbosari Sh.Ibragimovning hisoboti.
6) Bulung‘ur tumani hokimining 2025-yil 15-yanvardagi 12-7-93-Q/25-sonli qarorini tasdiqlash to‘g‘risida masalalar kiritishga ruxsat berishingizni so‘rayman.