Bugun (16.02.2026 й ) Namangan shahar hokimligining majlislar zalida Xalq deputatlari Namangan shahar Kengashining navbatdagi o‘n beshinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
1. 2025-yil davomida Namangan shahar prokuraturasining qonun ustuvorligini ta’minlash, qonuniylikni mustahkamlash va jinoyatchilikka qarshi kurash borasida faoliyati yuzasidan axboroti to‘g‘risida;
2. 2025-yil 26-fevraldagi VII-5-15-6-91-K/25 sonli Namangan shahar mahalliy budjeti 2025-yil boshida aniqlangan erkin qoldiq hisobidan mablag‘larni yo‘naltirish to‘g‘risidagi Kengash qarorining 1-ilovasiga o‘zgartirish kiritish haqida;
3. Namangan shahridagi mahallalarda biznes infratuzilmasini yaxshilash, loyihaviy yondashuv asosida ularning ixtisoslashuvini chuqurlashtirish hamda shahar hokimligi tomonidan joylarda o‘tkazilgan o‘rganishlar asosida tanlangan og‘ir toifadagi mahallalarni tasdiqlash va ularga zarur infratuzilmani yaratish uchun Davlat byudjetidan moliyalashtirishni amalga oshirish to‘g‘risida;
4. Xalq deputatlari Namangan viloyati Kengashining 2025-yil 21-oktabrdagi “Viloyatda alohida tuman va mahallalarni aholining yashashi va tadbirkorlik faoliyati bilan shug‘ullanishi uchun namunali hududga aylantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi VII-15-132-6-0-K/25-sonli qarori ijrosi to‘g‘risida;
5. Namangan shahar soliq inspeksiyasining 2025-yil IV chorak davlat daromadlarini rejasining bajarilishi to‘g‘risida;
6. Namangan shahar kambag‘allikni qisqartirish va bandlik bo‘limi tomonidan 2025-yil IV-chorak davomida aholini daromadli mehnat bilan band qilish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar yuzasidan hisoboti to‘g‘risida;
7. 2025-yil davomida Yoshlar muammolarini o‘rganish, ularni hal etishga ko‘maklashish, yosh avlodning iste'dodi va qobiliyatini rivojlantirish uchun qo‘shimcha shart – sharoitlarni yaratish chora-tadbirlarni to‘g‘risida;
8. “Namangan suv ta’miinoti” AJ Namangan shahar filiali tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 2-avgustdagi PQ-342-son qarori ijrosi yuzasidan suv ta’minoti va oqava suv xizmati tizimini yaxshilash bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
9. Xalq deputatlari Namangan shahar Kengashi huzurida ekspert guruhi tashkil qilish to‘g‘risida;
10. Xalq deputatlari Namangan shahar Kengashining 2026-yilga belgilangan ish-rejasini tasdiqlash to‘g‘risida.
Sessiya yakunida Xalq deputatlari Namangan shahar Kengashining tegishli qarorlari qabul qilindi.