Xalq deputatlari Payariq tuman Kengashi deputati M.Kazakova Gʻoyib ota mahallasida aholi bilan uchrashuv o‘tkazdi. Uchrashuv davomida mahallani obodlashtirish, hududni yanada ko‘rkam va ozoda saqlash masalalari muhokama qilindi.
Xalq deputatlari Payariq Kengashi deputati L.Djamolova “Sarbozor” mahallasida joylashgan 6-sonli oilaviy poliklinikada bo‘lib, tibbiyot xodimlari, hamshiralar hamda fuqarolar bilan uchrashuv o‘tkazdi.
2026-yil 4-fevralda qabul qilingan O‘RQ–1116-son – “O‘zbekiston Respublikasining Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksiga qo‘shimcha va o‘zgartirishlar kiritish haqida”gi Qonun yuzasidan muhokama yig‘ilishi o‘tkazildi.
Xalq deputatlari Payariq tuman Kengashi deputati ishtirokida matbuot anjumani tashkil etildi.
“Fuqarolar tashabbusi” jamg‘armasiga mablag‘ ajratish va tuman mahalliy budjetining qo‘shimcha manbalari mablag‘laridan foydalanish masalalari sessiya kun tartibida ko'rib chiqildi.
Tumanda atrof-muhitni ifloslanishini oldini olish va tabiiy resurslardan oqilona foydalanish masalalari muhokama qilindi.
Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashining navbatdagi yigirma ikkinchi sessiyasida tuman hokimining birinchi o‘rinbosari Sh.Eshonqulov
⚡️Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashining navbatdagi yigirma ikkinchi sessiyasi o‘z ishini boshladi.
Bu haqda Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashi raisi A.Tavboyevning "Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashining navbatdagi yettinchi chaqiriq, yigirma ikkinchi sessiyasini chaqirish muddatini ko‘chirish to‘g‘risida"gi Farmoyishida ma’lum qilindi.