Quvasoy shahrida Deputatlar "Kelajak yoshlari"ga befarq emas!!!
✅Deputat M.Murodov, shahar Kengashi Kotibiyat mudiri A.Nazirov bilan birgalikda Pastki Valik saylov okrugida joylashgan 14-sonli umumta’lim maktabida o‘rganish ishlarini olib bordi.
✅Uchrashuvda o‘quv jarayonining sifati, sinfxonalarning holati hamda o‘qituvchilarning mehnat sharoitlari atroflicha ko‘zdan kechirildi. Shuningdek, maktab rahbariyati bilan suhbat jarayonida mavjud muammolar, ularni bartaraf etish choralari va ta’lim sifatini yanada oshirish masalalari muhokama qilindi.
✅O‘rganish yakunida aniqlangan masalalar yuzasidan tegishli tashkilotlar bilan hamkorlikda amaliy choralar ko‘rish, mavjud kamchiliklarni bartaraf etish va ta’lim sifatini oshirish bo‘yicha aniq vazifalar belgilab olindi.
✅Ta’lim sohasini rivojlantirish, yosh avlodni har tomonlama barkamol etib tarbiyalash masalasi doimiy e’tiborda ekani alohida ta’kidlandi.