Xalq deputatlari Oqoltin tumani Kengashining 1-Guliston saylov okugi deputati A.Uljayeva Xalq deputatlari Oqoltin tumani Kengashining 17-Sardoba saylov okugi deputati D.Egamkulovalar tomonidan Oqoltin tumani “A.Navoiy” MFYning mahallasi yettiligi bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda deputatlar "Mahalla yettiligi" faoliyati bilan yaqindan tanishidi, yig‘ilish davomida mahalla yettiligi tomonidan mahalla hududida joylashgan Samarqand ko‘chasidagi 5-6-7-uylar yonidagi sizot suvlarni chiqaruvchi quduq (drenaj) ishlamayotganligi hamda shu ko‘chaning 300 metr qismini asfalt qilish bo‘yicha takliflar va muammolar tushdi.
Uchrashuvdan so‘ng deputatlar mahalla hududida joylashgan 3-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabidagi o‘quvchi yoshlarga yaratilgan shart sharoitlar va maktab binosidagi isitish tizimining holati bilan tanishdilar.