ZARAFSHON SHAHRIDA IJTIMOIY SOHA OBYEKTLARI OʼRGANILMOQDA
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyev boshchiligida joriy yilning 15-may kuni “Maktab ta’limi tizimidagi islohotlar samaradorligini oshirish hamda kelgusi ustuvor vazifalar”ga bag‘ishlangan videoselektor yig‘ilishida mahalliy Kengashlar deputatlariga ham muhim ustuvor vazifa topshiriqlar belgilab berildi. Ushbu topshiriqlarni ijrosini ta’minlash maqsadida O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi Zarafshon shahar kengashi raisi D. Ahadova va xalq deputatlari Zarafshon shahar deputati F. Soyipov shahardagi 2-sonli maktabda bo‘lib, muassasa faoliyatinio‘rgandi. Deputat taʼlim tizimiga berilayotgan imkoniyatlar, qabul qilinayotgan qonunlar, xalq farovonligi yoʻlida amalga oshirilayotgan islohotlar samarasi, davlat dasturi doirasida belgilangan maqsad
va vazifalarni tizimli amalga oshirilishi, saylovoldi dasturidagi ustuvor vazifalar, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotla haqida o‘qituvchi va o‘quvchilarni tanishtirib o‘tdi. Shundan soʻng maktab sharoiti, sigʻimi, oʻquv xonalari,kutubxonalar oʻrganildi, mavjud kitoblar yuzasidan fikr almashildi. Mavjud kamchilik va muammolar yechimi yuzasidan kerakli tavsiyalar berildi.