jamoatchilik nazorati olib borildi.
Xalq deputatlari Qo‘shko‘pir tumani Kengashi deputatlari Matyoqubova Rayxon Bekturdiyevna,Axmedov Jaxongir Raximbergan o‘g‘li va Allaberganov Ulug‘bek Xasanovichlar tomonidan tumandagi fermer xo‘jaliklarda tashkil qilinayotgan energiya tejovchi texnologiyalarni nazorat qilish maqsadida jamoatchilik nazorati olib borildi. Bunda Quyosh paneli — bu quyosh nurlarini elektr energiyasiga aylantiradigan qurilma ekanligi, ularning asosiy maqsadi — quyoshdan kelayotgan yorug‘likni fotoelektrik effekt yordamida elektr tokiga aylantirish, quyosh panellari ekologik toza, iqtisodiy jihatdan tejamkor va qayta tiklanuvchi energiya manbasi hisoblanishi to‘g‘risida targ‘ibot ishlari olib borildi. Deputat U.Allaberganovning "Said-Muxammad-Temur" fermer xo‘jaligiga 450 kv lik quyosh paneli o‘rnatish ishlari boshlab yuborildi.