Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 25 октябрдаги “2022-2023 йилларда маҳаллалар инфратузилмасини янада яхшилаш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПҚ-408-сонли қарори ижроси таъминланмоқда
Президент қарори амалда
Хабарингиз бор, Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 25 октябрдаги “2022-2023 йилларда маҳаллалар инфратузилмасини янада яхшилаш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПҚ-408-сонли қарори қабул қилинган. Янги Наманган туманида ҳам мазкур қарор ижросини таъминлашга киришилган.
Таъкидлаш жоиз, ушбу қарор асосида туманда амалга оширилаётган кенг кўламдаги бунёдкорлик ишлари доирасида аҳолини ичимлик суви таъминотини яхшилаш, йўлларни соз ҳолатга келтириш, электр таъминотини яхшилаш масалаларига алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Хусусан, туманнинг «Маънавият» маҳалласида ҳам бу борада иш ташкил этилмоқда. Бу ерда «Муродил вақт инвест» МЧЖ томонидан 12 км ичимлик суви тармоғи тортилмоқда.