Халқ депутатлари Бўстон туман Кенгашига №4-Бўстон сайлов округи депутати М.Тўйчиеванинг "Депутат махаллада" лоихаси бўйича
Маълумки, Президентимизнинг сиёсий партиялар раҳбарлари билан учрашувида халқимиз ҳуқуқ ва манфаатларини ҳимоя қилишда сиёсий партияларнинг ўрни катталиги таъкидланиб, улар ўз депутатлари орқали ижтимоий-иқтисодий муаммоларни ўрганиши, айни пайтда ечими бўйича таклифлар бериши, айниқса, таъсирчан парламент ва жамоатчилик назоратини олиб бориши юзасидан муҳим тавсиялар илгари сурилган эди.
Партиянинг янги – “Депутат маҳаллада” лойиҳаси орқали “Темир дафтар”, “Ёшлар дафтари” ва “Аёллар дафтари”га киритилган фуқаролар билан секторлар кесимида манзилли ишлаш, фаол депутатлар, профессионал тренерлар, психологлар, муваффақиятли тадбиркорлар иштирокида мотивацион тренинглар ҳамда “мастер класс”лар йўлга қўйилмоқда.