Xorij tajribasi va innovatsiya: Oqoltin qishloq xo‘jaligida yangi davr boshlanadi
Joriy yilning 21 yanvar kuni Xalq deputatlari Oqoltin tuman Kengashi deputati Shavkatjon Muqumov Sirdaryo viloyati delegatsiyasi tarkibida qishloq xo‘jaligi sohasida dunyoning yetakchi mamlakatlari hisoblangan Koreya Respublikasi, Yaponiya va Malayziyada xizmat safarida bo‘ldi.
Ushbu tashrifdan ko‘zlangan asosiy maqsad — rivojlangan davlatlarning agrar sohadagi ilg‘or tajribalari va innovasion texnologiyalarini Oqoltin tumani sharoitiga moslashtirgan holda joriy etishdir.
Sirdaryo viloyati delegatsiyasining ushbu tashrifi Oqoltin tumani qishloq xo‘jaligi uchun yangi istiqbollarni ochishi kutilmoqda.
Deputat Shavkatjon Muqumov boshchiligida joylarda fermer va dehqon xo‘jaliklari uchun xorij tajribasini o‘rgatish bo‘yicha amaliy seminarlar tashkil etilishi va yangi loyihalar ishga tushirilishi rejalashtirilgan.