Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiya raisi “Savay-2” suv inshoatida amalga oshirilayotgan rekonstruksiya ishlari bilan tanishdi.
Jalaquduq tuman Kengashining Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi raisi Qo‘ziyev Qobiljon “Savay-2” suv yetkazib berish inshoatida bo‘lib, bu yerda Xitoylik investorlar hamkorligida amalga oshirilayotgan rekonstruksiya ishlarini o‘rgandi. Tashrif davomida ob’yektdagi qurilish va ta’mirlash jarayonlari bilan tanishildi, ish sifati, ekologik xavfsizlik choralari hamda suv ta’minoti tizimini yaxshilash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar muhokama etildi. Qo‘ziyev Qobiljon rekonstruksiya ishlari ugallangandan so‘ng aholi va qishloq xo‘jaligi sohasi uchun suv ta’minoti yaxshilanishi, suvdan samarali foydalanish imkoniyatlari kengayishini ta’kidladi. Shuningdek, uchrashuv davomida mahalliy mutaxassislar va investorlar o‘rtasida tajriba almashinuvi, zamonaviy texnologiyalarni joriy etish hamda atrof-muhitni muhofaza qilish masalalariga alohida e’tibor qaratil