Ishtixon tumani deputatlari va “Mahalla yettiligi”ning o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish
So‘nggi yillarda mamlakatimizda mahallalar darajasida aholi muammolarini o‘z vaqtida aniqlash va samarali yechimini topish, ijtimoiy himoya tizimining manzilliligi va shaffofligini taʼminlash orqali fuqarolar yashash sharoitlarini yana-da yaxshilash bo‘yicha keng qamrovli ishlar amalga oshirilmoqda.
Mazkur sohada belgilangan vazifalarni samarali amalga oshirishda “Mahalla yettiligi”ga ko‘maklashish, mahallalarda qabul qilinayotgan qarorlarning haqqoniyligi va asosliligini taʼminlash maqsadida Xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va “Mahalla yettiligi”ning o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish maqsadida, Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi 4-Azamat okrugidan saylangan deputat Sh.Mardanova tumandagi «Boylata» mahalla fuqarolar yig‘inida bo‘lib mahalla raisi, hokim yordamchisi, yoshlar yetakchisi, xotin-qizlar faoli, profilaktika inspektori, soliq inspektori va ijtimoiy xodimlarining mahallada amalga oshirilishi kerak bo‘lgan vazifalarni o‘zaro hamkorlikda bajarishini yo‘lga qo‘yish kerakligi haqida kelishib olishdi.