Ishtixon tumani deputati maktablarda o‘quvchilarning hafta davomidagi davomatlarini tahlil qildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyev rahbarligida 2024-yil 5-fevral kuni o‘tkazilgan “2024-yilda ta’lim, sog‘liqni saqlash, raqamlashtirish, madaniyat va sport sohalarida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ustuvor vazifalar yuzasidan videoselektor yig‘ilishi”da berilgan topshiriqlar ijrosi yuzasidan Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputati M.Aliqulova tomonidan maktabgacha va maktab ta’limiga qarashli 94-umumiy o‘rta ta’lim maktabida o‘quvchilarning hafta davomidagi darsdagi davomatlari tahlil qilindi.
Maktab direktoriga o‘quvchilarini vatanparvarlik ruhida tarbiyalashga qaratilgan chora-tadbirlar, xususan ularni bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazishlari uchun ma’naviy-marifiy va vatanparvarlik tadbirlari, shuningdek sport to‘garaklarini kengaytirish masalalalari yuzasidan takliflar berdi.