Xalq deputatlari Farg‘ona viloyat Kengashida ko‘rilgan masala yuzasidan deputatlari tomonidan umumta’lim maktablarida o‘rganishlar
️ Xalq deputatlari Farg‘ona viloyat Kengashida ko‘rilgan masala yuzasidan O‘zbekiston “Adolat” SDP deputatlik guruhi Farg‘ona tuman Kengashi deputatlari tomonidan umumta’lim maktablarida o‘rganishlar o‘tkazildi. O‘rganishlar davomida N.Karimov, O.Dadajonova, F.Mirzayev, A.Alobidinov, A.Erkaboyevlar Ta’lim muassasalarida boshlang‘ich kasaba uyushmasi tomonidan Jamoa shartnomalarining mavjudligi va pedagog-xodimlarning tanishganligi;
Ichki-tartib qoidalarining mavjudligi va unga pedagog-xodimlar, o‘quvchilarning tashqi ko‘rinishi, ta’lim muassasalarida mobil telefonlardan foydalanish to‘g‘risidagi
bandlarini kiritilganligi;
Fan o‘qituvchilarini dars mashg‘ulotlariga tayyorgarlik holati, tasdiqlangan o‘quv rejalari, darsligi, tarqatma materallari, ko‘rgazmali qurollari mavjudligi;
️ Sinf xonalarining sanitariya gigiyena talablariga rioya qilinganligi va boshqa masalalar o‘rganilib, aniqlangan kamchiliklar bo‘yicha maktab direktoriga takliflar va tavsiyalar berillib, boshqa kamchiliklar yuzasidan tuman Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi boshlig‘iga “Deputatlik so‘rovi” kiritilishiga kelishib olindi.