Янги қабул қилинаётган қонун лойиҳасига таклифлар олиш мақсадида давра сухбати ташкил этилди.
Ўзбекистон ХДП Бўстон туман кенгаши томонидан тумандаги касб-хунар мактаби юқори босқич ўқувчилари иштирокида ёшларнинг сиёсий, ҳуқуқий онги ва маданиятини юксалтириш, сиёсий жараёнларга фаол жалб қилиш мақсадида “Сафимиздаги ёшлар” лойиҳасини амалга ошириш ҳамда Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси томонидан ишлаб чиқилган "Ўзбошимчалик билан эгалланган ер участкалари хамда уларда қурилган иморатларга бўлган хуқуқларини эътироф этиш тўғрисида"ги Ўзбекистон Республикаси Қонун лойиҳасини ёшлар ўртасида тарғибот қилиш ва ёшлардан ушбу қонун лойиҳасига таклифларини олиш мақсадида давра сухбати ташкил этилди. Йиғилишда Ўзбекистон ХДП Бўстон туман кенгаши қошидаги "Ёшлар қаноти" етакчиси, туман адлия бўлими катта маслахатчиси М.Мухаммаджонов ҳамда туман кадастр бўлими бош мутахассиси Б.Холиқовлар иштирок этдилар ва қонун лойиҳаси мазмун-мохияти юзасидан тушунчалар бердилар. Тадбир давомида иштирокчилардан Раимбердиев Фозилжон, Нурматов Хабибулло ҳамда Азимжонова Нодирахонлар қонун лойиҳасига ўз таклифлар бердилар. Шунингдек, касб-хунар мактабининг бир гурух ўқитувчи ва талабаларига партия билетлари тантанали топширилди.