Davra suhbati ko‘rinishda o‘tkazilgan uchrashuvda Xalq deputatlari Boyovut tumani Kengashi 15-Gulbog‘ saylov okrugi deputati Qarshiboyeva Gulchexra Shodmonqulovna hamda 16-G‘allakor saylov okrugi deputati Xasanova Muxtaram Urushovna o‘z saylov okruglarida "Deputat va yoshlar" uchrashuvi tashkil qilib bugungi kunda yoshlarga davlatimiz rahbari tomonidan yaratilayotgan keng imkoniyatlardan oqilona foydalanish, bilim va kasb-hunar o‘rganish, IT sohasida bilimlarini mustahkamlash, internet tarmoqlarida berilayotgan axborotlarni qabul qilish, axborot tarqatish madaniyatini shakllantirish, yoshlarda mafkuraviy immunitetni shakllantirish to‘g‘risida to‘xtalib o‘tdi. Shuningdek Prezidentimiz rahnamoligida amalga oshirilayotgan davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlaridan kelib chiqib, joylarda qonunchilik ijrosini kuchaytirish oldimizga qo‘yilgan vazifalarni to‘liq bajarishning kafolatidir, – deydi deputatlar.
– Uchrashuvda yoshlar tomonidan ham qo‘shimcha muammo va takliflar ham bildirildi.