Yig'ilish kun tartibidan:
Tumanda 2023-yil davomida “Mahalliy budjet daromadlari bajarilishi holati, qo‘shimcha rezervlarni aniqlash bo‘yicha qilingan ishlar, shuningdek, soliqlar va boshqa majburiy to‘lovlar kesimida budjetga hisoblangan va amalda to‘langanligi, ular bo‘yicha soliq qarzdorligi yuzasidan” tuman davlat soliq inspeksiyasi boshlig‘i S. Azamovning hisoboti to‘g‘risida.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati Kengashining 2024-yil 30-yanvardagi KQ-666-IV-sonli qaroriga asosan jamoatchilik fikri asosida tadbirlarni shakllantirish, baholash, tanlab olish hamda ijrosini monitoring qilish bo‘yicha ichki komissiyasining guruh tarkibini tasdiqlash to‘g‘risida.
Boyovut tumani Sanitariya epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi xizmati bo‘limining 2023-yilning o‘tgan davri davomida amalga oshirilgan ishlari to‘g‘risida.