Xalq deputatlari Paxtakor tumani Kengashi raisi Ashurov Asilbek Rahmonovich tuman yoshlari bilan uchrashdi.
Xalq deputatlari Paxtakor tumani Kengashining yettinchi chaqiriq beshinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari Paxtakor tumani Kengashining yettinchi chaqiriq beshinchi sessiyasi bo'lib o'tdi
Xalq deputatlari Paxtakor tuman Kengashi deputatlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari Paxtakor tuman Kengashining yettinchi chaqiriq ikkinchi sessiyasi bo'lib o'tdi.
Deputat aholi muammolarini o'rganmoqda
Xalq deputatlari Paxtakor tumani Kengashining oltmish beshinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Jizzax viloyati Paxtakor tumanida senatorning targ‘ibot tadbirlari davom etmoqda
Xalq deputatlari Paxtakor tumani Kengashining oltmish to‘rtinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari Samarqand tumani Kengashining 2023-yildagi faoliyat to‘g'risida.
Xalq deputatlari Samarqand tumani
Kengashining 2023-yildagi faoliyat to‘g'risida.
Xalq deputatlari Samarqand tumani Kengashida bugungi kunda 30 nafar deputatlar faoliyat yuritayotgan boʻlib, deputatlaridan 22 nafarini erkaklar, 8
nafarini ayollar tashkil etadi.
Oʻtgan davr mobaynida xalq deputatlari Samarqand tumani Kengashi tomonidan 17 marotaba sessiyalar oʻtkazilgan va ushbu sessiyalarda 125 ta masala koʻrib chiqilgan. Oʻtkazilgan sessiyalarda 71 marotaba mutasaddi tashkilot va korxonalarning
hisobotlari hamda axborotlari (71 marotaba hisobot va 16 marotaba axborot) tinglangan, hamda 38 tasi boshqa masalalar koʻrib chiqilgan.
Eshitilgan 71 ta Hisobotlarning 3 tasi hokim hisoboti, 15 ta hokim o‘rinbosarlari, 4 ta sektor rahbarlari, 3 ta prokuror, 5 ta ichki ishlar, 3 ta moliya, 1 ta soliq, 1
ta sog‘liqni saqlash va 37 ta boshqa hisobotlar eshitilgan.
Eshitilgan 16 ta axborotdan 3 tasi Adliya, 3 ta Sud, 10 ta boshqa axborotlar eshitildi. Yangi targ‘ib qilingan qonunlar 1 ta, o‘tkazilgan targ‘ibotlar soni 146 ta. OAVda yoritilgan sessiyalar soni 17 ta shundan onlayn tarzida yoritilgan sessiyalar
soni 15 ta.
E-qaror tizimi orqali e’lon qilingan qarorlar 125 ta, normativ-huquqiy tusdagi qarorlar 6 ta, huquqiy ekspertizadan o‘tkazilgan qarorlar 6 ta. Shuningdek,
xalq deputatlari Samarqand tumani Kengashi deputatlari tomonidan joriy yil 71 marotaba mutasaddi tashkilot rahbarlariga deputatlik soʻrovlari yuborilgan.
2023-yil davomida Kotibiyat mudiri va deputatlar tomonidan xalq bilan 175 ta uchrashuvlar o‘tkazilgan, aniqlangan muammolar 173 ta, shulardan 165 tasi hal
etilgan.
Yuridik va jismoniy shaxslarning jami 48 ta murojaatlar kelib tushgan bo‘lib 44 tasi hal etilgan, 4 tasiga tushuntirish berilgan. Deputat
vakolatini muddatidan oldin tugatilgan deputatlar soni 1 nafar (o‘z ixtiyoriga ko‘ra) tashkil etadi.
Deputatlarning ommaviy axborot
vositalaridagi 174 marotaba chiqishlari mahalliy va respublika televideniya, radiyo, bosma nashrlarda ommaga yoritilib borilgan.