Oliy Majlis Senati KQ-35-V, KQ-51, KQ-52-V, KQ-53-V, KQ-710-IV, KQ-836-IV hamda KQ-837-V-son qarorlari ijrosini ta‘minlash, doimiy komissiyalar ishini tizimlashtirish, deputatlar faoliyatini faollashtirish va kotibiyatning ish samaradorligini oshirish masalalari ustuvor vazifadir.
Xalq deputatlari Pastdarg‘om tuman Kengashi kotibiyati bosh mutaxassislari V.Ro‘ziyev hamda E.Turayevlar ish faoliyatida “E-Kengash” tizimidan to‘laqonli foydalanib, ish yuritishda, murojaatlar va sessiya qarorlari chiqarishda ushbu raqamlashtirilgan tizimlar samaralidir.
Kengash kotibiyati faoliyatida raqamli tizimdan foydalanish davr - talabi.
Ushbu amaliy ishlar xalq deputatlari Pastdarg‘om tuman Kengashi kotibiyati tomonidan mahalliy Kengash faoliyatini takomillashtirish, zamonaviy boshqaruv yondashuvlarini joriy etish hamda deputatlik ishini raqamlashtirish yo‘lida olib borilayotgan ishlar muhim qadamdir.