JAHOLATGA QARSHI MAʼRIFAT
BuloqboshitumaniXalqdeputatlariKengashikotibiyatimudiriva tuman Oila va xotin-qizlar boʻlimi boshligʻihamda tuman IIB Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha katta inspektori va yoshlar yetakchisi bilan birgalikda 25-maktabda o‘quvchilar ishtirokida O‘zbekiston Respublikasida fuqarolarning vijdon erkinligini ta’minlash, ekstremizm, terrorizm, giyohvandlik va boshqa illatlarni oldini olish, diniy sohada davlat siyosati konsepsiyasini amaliyotga joriy etish, yoshlar masalalari, ularning ta’lim-tarbiyasi va ijtimoiy faolligiga bag‘ishlangan o‘quvchilar bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv davomida Senatning 12-yalpi majlisida muhokama qilingan “Bolalarni zo‘ravonlikdan himoya qilish tizimini takomillashtirish munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida”gi qonun loyihasi yuzasidan tushuntirishlar berildi.
Xususan, dastur ijrosi yuzasidan Diniy-ma’rifiy sohada amalga oshirilayotgan islohotlar mazmun-mohiyati, shuningdek, buyuk mutafakkirlarimiz ilmiy-ijodiy merosini aholi, xususan, yoshlar o‘rtasida targ‘ib etish hamda jamiyatda diniy bag‘rikenglik va qonuniylikni qaror toptirish borasida fuqarolarning faol fuqarolik pozitsiyasini mustahkamlashga qaratilgan targ‘ibot ishlari olib borildi