Xalq deputatlari Bekobod tumani Kengashi deputati, XDP a`zosi Qodirova Iroda Zulqaynarovna O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining, 2021-yil 18-yanvardagi «O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2020-yil 13-iyuldagi KQ-105-IV-sonli qarori bilan tasdiqlangan erta turmush va erta tug'ruq holatlari hamda oilaviy ajrimlar bilan bog'liq muammolarni bartaraf etish bo'yicha mo'ljallangan kompleks chora-tadbirlar dasturining ijro etilishi to'g'risida»gi KQ-177-IV-son qarori ijrosi ta'minlash maqsadida O‘rikzor mahallasida joylashgan 4-sonli umumta`lim maktabida "Erta nikox, erta tug`ruq va uning salbiy oqibatlari" mavzusida o‘quvchi va o‘qituvchilar uchun suhbat tashkillashtirdi.
I.Qodirova erta nikox, erta tug`ruqlar va ularning salbiy oqibatlari haqida so‘zladi hamda davlatimiz tomonidan o‘quvchi-yoshlarga berilgan imtiyozlar haqida ma`lumot berdi.
Suhbat chog‘ida Iroda Qodirova o‘quvchilarni qiziqtirgan savollariga javob berdi. Shu bilan birga, deputat maktab jamoasi bilan birga maktabdagi