Doimiy komissiya yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
🔷Yig‘ilish kun tartibida quyidagi masalalar ko‘rib chiqildi:
- Bo‘stonliq tumani mahalliy budjetining 2026-yil 1-yanvar holatiga shakllangan erkin qoldiq mablag‘lari hisobidan rejalashtirilayotgan xarajatlar bo‘yicha takliflarni ko‘rib chiqish to‘g‘risida;
- Bo‘stonliq tumanida mahalliy budjet daromadlari rejasini bajarilish holati, qo‘shimcha rezervlarni aniqlash, soliqlar va boshqa majburiy to‘lovlarni undirish bo‘yicha 2025-yilda amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
- Bo‘stonliq tumani mahalliy budjetini 2025-yil to‘rtinchi chorak ijrosi hamda xarajatlar yoyilmasiga kiritilgan o‘zgartirishlar to‘g‘risida;
- Bo‘stonliq tumanida “Ochiq budjet” axborot portali orqali jamoatchilik fikri asosida eng ko‘p ovoz to‘plab g‘olib bo‘lgan loyihalar bo‘yicha 2025-yil yakuniga ko‘ra amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2026-yil 5-fevraldagi “2026-yilda hududlarni yangicha yondashuvlar asosida rivojlantirish orqali aholi daromadini oshirish, barqaror ish o‘rinlarini yaratish hamda kambag‘allikni qisqartirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-49-sonli qarori ijrosi to‘g‘risida.
🔷Yig‘ilish yakunida mas’ul rahbarlar hisobotlari asosida tegishli qarorlar qabul qilindi.