📌 Xalq deputatlari Paxtakor tuman Kengashining deputati Isakulov Abbos “Samarqand” mahalla hududida joylashgan ko'p qavatli uylar atrofidagi ichimlik suv quvuridagi nosozlik bartaraf etilishini, mazkur holat sanitariya-gigiyena talablariga zid bo'lib, aholining salomatligiga salbiy ta'sir ko'rsatishini hamda uy konstruktsiyalariga zarar yеtkazish xavfini keltirib chiqarishini ta'kidlagan edi.
📌 Aniqlangan nosozliklar qisqa muddatlarda bartaraf etildi hamda ichimlik suvi tarmog‘ining barqaror ishlashi ta’minlanganligi. Zarur texnik tadbirlar amalga oshirilib, ichimlik suvi ta’minoti to‘liq tiklanganini bildirib deputat so'roviga ijobiy tarzda javob berildi.
🗣Deputat Isakulov Abbosning deputatlik so‘rovi va uning javobini rasmiy qayd etib, aholiga sifatli ichimlik suvi yetkazib berilishidagi nazoratni davom ettirishini bildirdi.