Hududlarda aholiga ko‘rsatilayotgan tibiiy yordam sifati davolanishi uchun beriladigan bepul dori-darmonlar bilan ta’minlash holatini yaxshilash, mavjud muammolarni aniqlash hamda ularni bartaraf etish yuzasidan deputatlik nazorati tadbirlari doimiy ravishda amalga oshirilmoqda.
Xalq deputatlari Muzrabot tuman Kengashi deputati Alimov Farxod Fayzullaevich tomonidan “Dehqonobod” mahallasida o‘rganish ishlari olib borildi.
O‘rganish jarayonida mahalla hududida aholini bepul dori-darmonlari bilan ta’minlash holati joyiga chiqib o‘rganildi. Tuman Tibbiyot birlashmasiga qarashli 47-sonli oilaviy poliklinika faoliyati bilan tanishildi. Ushbu tibiiyot muassasasida bemorlarning yotib davolanishlari uchun yaratilgan sharoitlar, dori-darmonlarning mavjudligi, ularning aholiga yetkazib berilishi, shuningdek, fuqarolar tomonidan bildirilgan murojaatlar atroflicha tahlil qilindi.
O‘rganishda aniqlangan muammo va kamchiliklar yuzasidan tegishli tashkilotlarga aniq taklif va tavsiyalar bildirildi.