Oliy Majlis Qonunchilik Palatasi deputati Azamat Pardayev Oqdaryo tumanida
Bugun Xalq deputatlari Oqdaryo tumani Kengashining yettinchi chaqiriq yettinchi sessiyasi o‘tkazildi.
✅ Yangiobod mahallasida sayyor qabul o‘tkazildi
Korrupsiyaga qarshi kurashish Uzun tumani komissiyasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Uzun tumani hokimligi katta majlislar zalida tuman Korripsiyaga qarshi kurashish komissiya raisi Xabibulla Bozorov rahbarligida “Inson” ijtimoiy xizmatlar markazning faoliyati, yordam turlari xizmatlar sifatini yaxshilash, korrupsiyani olidini olish yuzasidan markaz rahbar va xodimlari ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Tuman Korrupsiyaga qarshi kurashish komissiya raisi tomonidan ijtimoiy himoya tizimi samaradorligi va manzilliligini oshirish orqali aholining ko‘makka muhtoj qatlami ijtimoiylashuvini ta’minlash, ijtimoiy himoyani mahalla darajasigacha tashkil etish, og‘ir hayotiy ahvolga tushib qolgan aholiga individual yondashuvga muvofiq ijtimoiy xizmat va yordam ko‘rsatishni yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.
Korrupsiya O‘zbekiston davlati va jamiyati taraqqiyoti uchun eng jiddiy xavf-xatarlardan biri ekani nazarda tutilib, korrupsiya holatlarining har qanday ko‘rinishlariga nisbatan murosasiz munosabatda bo‘lish va unga qarshi kurashish barchaning eng ustuvor vazifasi ekanligi ta’kidlandi