Xalq deputatlari Bekobod shahar Kengashining navbatdagi 23-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sessiya ishida Bekobod shahar prokurori adliya maslahatchisi B.Ilyasovning Bekobod shaharida 2025-yil davomida qonuniylikni mustahkamlash, fuqarolarning huquq va erkinliklarini muhofaza qilish, jinoyatchilik hamda huquqbuzarliklarning oldini olish borasida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risidagi va 2025-yil davomida kriminagen vaziyatni mustahkamlash, jinoyatlarni barvaqt oldini olish, omillarni bartaraf etish yuzasidan olib borilgan ishlar to‘g‘risidagi axborotlari eshitildi. Shuningdek, Bekobod shahar Ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i F.Ismoilovning 2025-yil davomida jinoyatchilikni barvaqt oldini olish va huquqbuzarliklarga qarshi kurashish,
jamoat tartibini saqlash va fuqarolar xavfsizligini ta’minlash borasida olib borilgan ishlari to‘g‘risidagi hisoboti va Bekobod shahar Adliya bo‘limi boshlig‘i J.Norqo‘zievning 2025-yil davomida amalga
oshirilgan ishlari yuzasidan axboroti, Bekobod shahar Xalq qabulxonasi boshlig‘i, shahar hokimining jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlashda 2025-yil yakunida aniqlangan qonun buzilish va kamchiliklarni bartaraf etish yuzasidan axboroti eshitildi. Xalq deputatlari Bekobod shahar kengashining doimiy komissiya a’zolarini yangi tarkibini tasdiqlash va Xalq deputatlari Toshkent viloyati kengashining 2026-yil 5-yanvardagi VII-26-2-10-0-K/26-sonli qarori asosida shahar kengashi kotibiyati xodimlarini amaldagi ta’rif razryadlarini tasdiqlash to‘g‘risida
masalalar ham
ko‘rib chiqildi. Kun tartibiga kirtilgan masalalar atroflicha ko‘rib chiqilib, deputatlar tomonidan tegishli qarorlar qabul qilindi.