O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati Kengashining "Oliy ta'lim muassasalari bitiruvchilari bandligini ta'minlash chora-tadbirlari to'g'risida" gi 2025-yil 13-avgustdagi KQ-220-V-son qarori ijrosini ta'minlash maqsadida Oqdaryo tumanida tashkil etilgan ishchi guruh rahbari tomonidan vazifalar belgilab olindi.
Tuman hokimligi majlislar zalida Xalq deputatlari Oqdaryo tumani Kengashining yettinchi chaqiriq o‘n sakkizinchi sessiyasi o’tkazildi
🔰Jizzax shahrida “Tashabbusli byudjet” bo‘yichа seminar bo‘lib o‘tdi
“Tashabbusli byudjet” jarayonlariga kiritilgan yangi o‘zgarish vа qo‘shimchalar yuzasidan seminar-trening tashkil etildi. Mazkur seminarda shahar hokimligi masʼullari, shahar Kengashi deputatlari, mahalla faollari hamda Iqtisodiyot va moliya vazirligi xodimlari ishtirok etib, 2026 yildan boshlab joriy etilishi rejalashtirilgan yangiliklar haqida batafsil tushuntirishlar berdilar.
Xususan, tanlovda g‘olib bo‘lmagan loyihalar orasidan har bir mavsumda bittasini Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati tomonidan g‘olib deb topish, shuningdek, ijtimoiy ahamiyatga ega loyihalarni aholi va davlat sherikligida moliyalashtirish amaliyotini joriy etish masalalari muhokama qilindi.
Seminar davomida ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga mutaxassislardan atroflicha aniq javoblar oldilar. Ushbu tadbir “Tashabbusli byudjet” jarayonlarida aholining faolligini oshirish vа loyihalarning samaradorligini taʼminlashga xizmat qilishi taʼkidlandi.