O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati Kengashining "Oliy ta'lim muassasalari bitiruvchilari bandligini ta'minlash chora-tadbirlari to'g'risida" gi 2025-yil 13-avgustdagi KQ-220-V-son qarori ijrosini ta'minlash maqsadida Oqdaryo tumanida tashkil etilgan ishchi guruh rahbari tomonidan vazifalar belgilab olindi.
Tuman hokimligi majlislar zalida Xalq deputatlari Oqdaryo tumani Kengashining yettinchi chaqiriq o‘n sakkizinchi sessiyasi o’tkazildi
Jizzax shahar Kengashining navbatdan tashqari yettinchi chaqiriq o‘n to'rtinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Bugun Jizzax shahar hokimligi majlislar zalida Xalq deputatlari Jizzax shahar Kengashining navbatdan tashqari yettinchi chaqiriq o‘n to'rtinchi sessiyasi o‘tkazildi. Sessiyada Jizzax shahar Kengashi deputatlari, siyosiy partiyalar, 2-Obod saylov okrugi saylov komissiyasi a'zoligiga va saylov okuri hududi bo'yicha uchastka saylov komissiyalari a'zoligiga nomzodlar hamda boshqa mas'ullar ishtirok etishdi.
Kun tartibiga muvofiq, Jizzax viloyat Kengashining 2-Obod saylov okrugida bo‘shab qolgan deputatlik o‘rniga qayta saylov o‘tkazish bo‘yicha okrug va uchastka saylov komissiyalari a’zoligiga nomzodlarni tasdiqlash yuzasidan muhokamalar o‘tkazildi.
Muhokamalar davomida saylov jarayonlarining oshkoraligi, qonuniyligi hamda ularni sifatli tashkil etish bo‘yicha tegishli tavsiyalar berildi. Tanlab olingan nomzodlar bo‘yicha komissiyaga taqdim etish uchun zarur qarorlar qabul qilindi.