Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashi raisi tomonidan tasdiqlangan ishchi guruh a'zolari tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 16-iyun kunidagi “Aholiga tez tibbiy yordam ko‘rsatish tizimini takomillashtirish to‘g‘risida”gi PQ-283 sonli qarorining Toshkent viloyatidagi ijrosi, Respublika tez tibbiy yordam markazi Toshkent viloyati faoliyati o‘rganildi.
Xalq deputatlari Toshkent viloyati Kengashi raisi tomonidan tasdiqlangan ishchi guruh a'zolari tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 16-iyun kunidagi “Aholiga tez tibbiy yordam ko‘rsatish tizimini takomillashtirish to‘g‘risida”gi PQ-283 sonli qarorining Toshkent viloyatidagi ijrosi, Respublika tez tibbiy yordam markazi Toshkent viloyati faoliyatini o‘rganildi.
-Tez tibbiy yordam xizmati xodimlarini hamda maxsus avtotransport vositalari, dori vositalari va sarflash materiallari, tibbiy jihozlar ta’minotini Markazning viloyat filialiga o‘tkazilganligi;
- Markaz va uning hududiy filiallari, Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi va uning hududiy filiallari, markaziy tuman (shahar) shifoxonalari hamda Sog‘liqni saqlash vazirligi tizimidagi avtoxo‘jaliklarning yangilangan shtat normativlarini ishlab chiqish va tasdiqlanganligi ko`rib chiqilmoqda.
Ma'lumot uchun: “Nurafshon business city” hududida joylashgan Tez tibbiy yordam viloyat filiali, CALL-markaz, Sanaviatsiya xizmati, Simulasion o‘quv markazi, Avtoxo‘jalik bo‘limi hamda Nurafshon shahar tez tibbiy yordam bo‘limi joylashgan.
Bugungi kunda 157,5 tani tashkil etuvchi dispetcherlik shtat birliklari soni 262,5 tagacha oshirildi. Bu esa nafaqat tibbiy xizmat sifatini oshirish, balki aholi bandligini ta’minlashda ham muhim ahamiyatga ega.