Tumanda korrupsiyaga qarshi kurash bo‘yicha yig‘ilish bo‘lib o‘tdi:
Termiz tuman hokimligi katta majlislar zalida bo‘lib o‘tgan korrupsiyaga qarshi kurashish masalalariga bag‘ishlangan navbatdagi yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Tadbirda prokuror, tuman deputatlari, tashkilot rahbarlari, mahalla faollari hamda jamoatchilik vakillari ishtirok etdilar.
Yig‘ilishda korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida amalga oshirilayotgan ishlar tahlil qilinib, bu borada mavjud muammolar va ularni bartaraf etish yo‘llari muhokama qilindi.
Tuman prokurori o‘z chiqishida shunday dedi:
“Korrupsiya — bu jamiyat taraqqiyotiga to‘sqinlik qiluvchi eng katta illatdir. Uni yo‘qotish uchun har bir rahbar, har bir xodim o‘z faoliyatida halollik, mas’uliyat va adolat tamoyillariga qat’iy amal qilishi zarur.”
Shuningdek, yig‘ilish davomida tuman miqyosida korrupsiyaviy xavf-xatarlarni kamaytirish, davlat xizmatlarida shaffoflikni oshirish hamda fuqarolarga ko‘rsatiladigan xizmatlarda ochiqlikni ta’minlash bo‘yicha aniq topshiriqlar belgilab olindi.
Prokuror korrupsiyaning huquqiy oqibatlari haqida batafsil ma’lumot berishdi, shuningdek, korrupsion holatlar haqida anonim tarzda xabar berish imkoniyatlari haqida eslatib o‘tdilar.
Tadbir yakunida ishtirokchilar korrupsiyaga qarshi kurashish – faqat davlat idoralari emas, balki butun jamiyatning burchi ekanligini ta’kidlab, bu borada birgalikda harakat qilish zarurligini qayd etdilar.