Халқ депутатлари Кўкдала туман Кенгашининг навбатдаги VII-чақириқ ўн туртинчи сессияси 2025-йил 16-октябр куни соат 15:00 да видеоконференция орқали онлайн бўлиб ўтди. Сессия йиғилишида туманга оид бир қанча масалалар кўриб ўтилди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023-йил 14-декабрдаги “Қашқадарё вилоятини 2024-2025-йилларда комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПҚ-389-сонли ҳамда 2025-йил 7-февралдаги “Қашқадарё вилоятини ижтимоий-иқтисодий ривожлантиришни жадаллаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПҚ-44-сонли қарорлари ижроси;
Кўкдала тумани бўйича 2025-йил 1-октябрдан 2026-йил 1-апрелга қадар суғориш ишлари учун ажратилган сув лимитини тасдиқлаш;
2025-йилнинг 9 ойи давомида қонунийликни мустаҳкамлаш, жиноятчилик ҳамда ҳуқуқбузурликларнинг олдини олиш борасида амалга оширилгин ишлир тўғрисида Кўкдала туман прокурори Б.Бекбутаевнинг ахбороти;
Жиноятчиликка қарши курашиш ҳамда ҳуқуқбузарлик профилактикаси соҳасида 2025-йилнинг 9 ойи давомида туман ИИБ бошлиғи, полковник Р.Темировнинг ҳисоботи ҳамда туман ташкилотларининг туманга оид бошқа бир қанча ҳисоботлари тингланиб ўтилди.