O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev joriy yilning 20-24 sentabr kunlari rasmiy tashrif bilan Amerika Qo‘shma Shtatlariga tashrif buyurib, AQSH Prezidenti Donold Tramp bilan uchrashib, ikkila davlat o‘rtasidagi strategik sheriklik borasida o‘zaro kelishuvlarga erishdilar. BMT Bosh Assambleyasining 80-sessiyasi doirasida tomonlar sheriklikni yanada rivojlantirish iqtisodiy islohotlar fuqaro aviatsiyasi, tog‘-kon sanoati, moliya, inovatsiyalar va energetika sohalarida hamkorlikni kuchaytirish masalalarini muhokama qildilar.
Bu o‘zaro hamkorlik mamlakatimiz iqtisodiyotini rivojlantirish aholi bandligini ta’minlash, tadbirkorlikni rivojlantirish, turizm sohasidagi olib borilayotgan sa’y-harakatlar aholimiz farovonligini yanada oshirish sohasida xizmat qiladi. Yoshlarni Vatanga bo‘lgan mehrini oshirish kelajakda yanada gullab-yashnashiga o‘z hissasini qo‘shadi deb, ishonamiz.
B.YAQUBOV, Xalq deputatlari Xonqa tuman Kengashi deputati.