"ENG FAOL DEPUTAT" KO‘RIK TANLOVI O‘TKAZILDI
O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi Bo‘ston tumani, Shaxrixon tumani hamda Ulug‘nor tumani kengashlari tomonidan “O‘zbekiston-2030” strategiyasinining «Atrof-muhitni asrash va «Yashil iqtisodiyot» yilida amalga oshirishga oid Davlat dasturining partiya saylovoldi dasturiga taalluqli bandlari ijrosini ta’minlashda mahalliy Kengashlardagi deputatlik guruhlari ish samaradorligini oshirish, partiyaning saylovoldi dastur ijrosini ta’minlash maqsadida O‘zbekiston XDPning "Eng faol deputat" ko‘rik tanlovi o‘tkazildi. Ko‘rik tanlov belgilangan NIZOM asosida tashkil etildi. Tadbirda xalq deputatlari Bo‘ston tumani Kengashi deputati Soliyeva Buxalima Aribovna fahrli 1-o‘rinni egallab, g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. Tadbir so‘ngida barcha ishtirokchilarga partiyaning turli naminatsiyalari bo‘yicha tashakkurnomalari topshirildi.