O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati Kengashining "Oliy ta'lim muassasalari bitiruvchilari bandligini ta'minlash chora-tadbirlari to'g'risida" gi 2025-yil 13-avgustdagi KQ-220-V-son qarori ijrosini ta'minlash maqsadida Oqdaryo tumanida tashkil etilgan ishchi guruh rahbari tomonidan vazifalar belgilab olindi.
Tuman hokimligi majlislar zalida Xalq deputatlari Oqdaryo tumani Kengashining yettinchi chaqiriq o‘n sakkizinchi sessiyasi o’tkazildi
♻️Халқ депутатлари туман Кенгаши депутатлари жамоатчилик вакиллари иштирокида "Тошкент вилояти сув таъминоти" АЖ Зангиота туман филиали томонидан амалга оширилган ишларни ўрганиш бўйича назорат-таҳлил тадбирини ўтказди.
♻️Туман Кенгаши депутатлари М. Қорахўжаев, Г. Турсунова, "Истиқбол" газетаси бош муҳаррири Д. Шариповалар "Зарафшон" МФЙ да жойлашган ВУ-3 сув тақсимлаш, "Асл" МФЙдаги "Хўжамозор" сув иншоотларида бўлиб, аҳолининг сув истеъмолига бўлган талабларини таъминлаш мақсадида қилинган ишлар билан танишдилар.
♻️ Шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Президентининг "Ичимлик сув таъминоти ва оқова сув тизимини янада такомиллаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида"ги ПҚ-343 сонли қарорининг амалдаги ижросини ҳам ўрганиб чиқдилар.
♻️Депутатлар томонидан куз-қиш мавсумига тайёргарлик кўриш бўйича бажарилиши лозим бўлган ишлар ҳолати ҳам кўздан кечирилди, мутасаддиларга зарур тавсиялар берилди.