O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati Kengashining "Oliy ta'lim muassasalari bitiruvchilari bandligini ta'minlash chora-tadbirlari to'g'risida" gi 2025-yil 13-avgustdagi KQ-220-V-son qarori ijrosini ta'minlash maqsadida Oqdaryo tumanida tashkil etilgan ishchi guruh rahbari tomonidan vazifalar belgilab olindi.
Tuman hokimligi majlislar zalida Xalq deputatlari Oqdaryo tumani Kengashining yettinchi chaqiriq o‘n sakkizinchi sessiyasi o’tkazildi
Toyloq tumanida to‘y-marosimlarini tartibli o‘tkazish yuzasidan davra suhbati bo‘lib o‘tdi
Toyloq tuman 20- Galabotir saylov okurugidan saylangan deputat A.Nishonov hamda tuman hokimining maslahatchisi Q. Hojiqulovlar boshchiligida "To‘y-marosimlarini o‘tkazish" tuman kengashi raisi, hududdagi to‘yxonalar rahbarlari va mahalla faollari ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.
Mazkur tadbirda “Sobir ota”, “Jalol ota” va “Ilhombek” to‘yxonalari rahbarlari, shuningdek, Taraqqiyot, O‘ray-Elipok hamda G‘o‘lba mahalla fuqarolar yig‘inlarining faollari qatnashdi.
Davra suhbatida joriy yilning 16-avgust kuni tuman hokimi tomonidan qabul qilingan "To‘y-marosimlarini o‘tkazish tartibi"ga oid Qarorining ijrosini ta’minlash masalalari muhokama qilindi.
Tadbir yakunida barcha mas’ullarga aniq vazifalar yuklatildi va hamkorlikda aholi o‘rtasida tushuntirish ishlarini yanada kuchaytirish zarurligi ta’kidlandi.