O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati Kengashining "Oliy ta'lim muassasalari bitiruvchilari bandligini ta'minlash chora-tadbirlari to'g'risida" gi 2025-yil 13-avgustdagi KQ-220-V-son qarori ijrosini ta'minlash maqsadida Oqdaryo tumanida tashkil etilgan ishchi guruh rahbari tomonidan vazifalar belgilab olindi.
Tuman hokimligi majlislar zalida Xalq deputatlari Oqdaryo tumani Kengashining yettinchi chaqiriq o‘n sakkizinchi sessiyasi o’tkazildi
Doimiy komissiyalarning qoʻshma majlisi boʻlib oʻtdi
Bugun 27-oktyabr kuni Xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashi doimiy komissiyalarining Qoʻshma majlisi bo‘lib o‘tdi.
🔹Bo‘stonliq tumanida huquqbuzarliklarni barvaqt oldini olish, jamoat tartibini saqlash bo‘yicha 2025-yil uchinchi chorak yakuni bilan amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
🔹Bo‘stonliq tumani mahalliy budjetining 2025-yil uchinchi chorak yakuni bilan hosil boʻlgan qoʻshimcha manbalar hisobidan rejalashtirilayotgan xarajatlar to‘g‘risida;
🔹Bo‘stonliq tumani hokimligi huzuridagi “Infratuzilma va ijtimoiy barqarorlik” jamg‘armasi mablag‘laridan foydalanish to‘g‘risida;
🔹Bo‘stonliq tumanida 2025-yilga mo‘ljallangan aholini daromadli mehnat bilan ta’minlash dasturini uchinchi chorak yakuni bilan bajarilishi to‘g‘risida;
🔹Bo‘stonliq tumani Mahallaning ijtimoiy-iqtisodiy muammolarini hal etish jamg‘armasining 2025-yil uchinchi chorak yakuni bilan ijrosi to‘g‘risida maz'ullarning hisobotlari eshitildi.