Аграр, сув хўжалиги масалалари ва экология бўйича доимий комиссия ташаббуси билан “Ер ости сув ресурсларини муҳофаза қилиш ва
улардан оқилона фойдаланиш” мавзусида давра суҳбати ўтказилди.
Тадбирда Халқ депутатлари Ромитан туман Кенгаши депутати А.Гулбоев ва комиссия аъзолари, Ирригация бўлими раҳбари Ғ.Ғайбуллаев, Ўзбекистон Экологик партия Ромитан туман кенгаши раиси Ҳ.Аслонов, Туман экология ва атроф муҳитни муҳофаза қилиш инспекцияси инспектори Ф.Муродов, туман ҳокимлиги қишлоқ хўжалиги масалалари бўйича етакчи мутахассиси ва фермер хўжалиги раҳбарлари иштирок этди.
Тадбирда соҳа мутахассислари туман сув хўжалиги, туман фермер деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгалари кенгаши билан ҳамкорликда тумандаги сув таъминоти оғир ҳудудлардаги фермер хўжаликлари ва аҳолини томорқаларини сув билан таъминлаш мақсадида ташкил этилган катта ҳажмдаги тик қудуқлар фаолиятини ўрганиш. назорат қилиш, ер ости сувлари таркиби,. Ер сатҳига
яқинлик даражасини ўрганиш масалаларига алоҳида тўхталиб, фикр алмашишди.