MIROBOD TUMANI HUDUDLARIDA FUQAROLARNING MUAMMOLARINI O‘RGANISH VA ULARGA AMALIY YORDAM BERISH BO‘YICHA KENG KO‘LAMLI TADBIRLAR DAVOM ETMOQDA
Mirobod tumani hududlarida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Hududlarni kompleks ijtimoiy –
iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha sektorlar faoliyatini yana-da takomillashtirishga doir qo‘shimcha chora – tadbirlari to‘g‘risidagi” qaroriga hamda "Oqqo‘rg‘on tajribasi" dasturlariga asosan aholi muammolarini
o‘rganish, hududlarni obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish, aniqlangan kamchiliklarni qisqa fursatda bartaraf etish bo‘yicha keng ko‘lamli ishlar reja asosida davom ettirilmoqda.
Yig‘inda so‘zga chiqqan xalq deputatlari Mirobod tuman Kengash raisi Sh.Pulatov masʼul idora rahbarlari va
xodimlarga, belgilangan vazifalar yuzasidan aholi turmush darajasini yaxshilashga qaratilgan siyosatni amalga oshirish masalalari haqida to‘xtaldi.
Xususan “A.Fitrat” mahallasida “Furqat” bog‘i yonida sektor rahbari va xalq deputatlari Mirobod tuman Kengash deputatlari boshchiligida Respublika va tuman ishchi guruhlari bilan kengaytirilgan saf yig‘ini o‘tkazilib, kun davomida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar
rejalashtirib olindi.